ECH-S1184JZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECH-S1184JZ
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Height :
15.6mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.807Lx0.295W 20.50mmx7.50mm
Package / Case :
Radial
Published :
Lead Pitch :
15.0114mm
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.654 16.60mm
Capacitance :
0.18µF
Reach Compliance Code :
Unknown
Applications :
High Frequency, Switching
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
Dielectric Material :
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated DC :
100V