ECH-S1154JZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECH-S1154JZ
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Size / Dimension :
0.807Lx0.295W 20.50mmx7.50mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
PC Pins
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Surface Mount :
No
ECCN Code :
EAR99
Series :
ECHS(Z)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Number of Terminations :
2
Published :
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-40°C~125°C