ECE-V1HA470P
Mfr.Part #
ECE-V1HA470P
Description
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Polarization :
Polar
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Leakage Current :
0.0235mA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tan Delta :
0.12
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
130mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Datasheets
ECE-V1HA470P
Panasonic ECE-V1HA470P
VS 47μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD