ECE-A1CKA220
Mfr.Part #
ECE-A1CKA220
Description
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Life (Hours) :
1000 hours
Voltage :
16V
Diameter :
4mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Terminal Shape :
Wire
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Leakage Current :
3mA
Ripple Current :
39mA
Lead Free :
Lead Free
Ripple Current @ High Frequency :
66.3mA @ 10kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
39mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Weight :
4.535924g
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Height :
7mm
Lead Diameter :
450 µm
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
1.5mm
Mounting Type :
Through Hole
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Terminations :
2
Polarization :
Polar
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
16V
Published :
Contact Plating :
Tin
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Series :
KA
Mount :
PCB, Through Hole
Capacitor Type :
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Tan Delta :
0.16
Capacitance :
22µF
Datasheets
ECE-A1CKA220
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic ECE-A1CKA220 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Can, Operating Temperature:-40°C~85°C, Voltage:16V, Number of Pins:2, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, ECE-A1CKA220 pinout, ECE-A1CKA220 datasheet PDF, ECE-A1CKA220 amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic ECE-A1CKA220 ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECE-A1CKA220
KA 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 39mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.5mm Radial, Can