EBR020U-0700-30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EBR020U-0700-30
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 20-30V 700MA
Stock
285
In Stock :
285
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Type :
Constant Current
Published :
2017
Dimming :
ELV, Triac
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
21W
Efficiency :
87%
Feature :
OCP, OTP, SCP
Termination Style :
Wire Leads
Ratings :
IP20
Topology :
AC DC Converter
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-30°C~90°C
Size / Dimension :
2.28Dia x 1.25 H 57.9mmx31.8mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Factory Lead Time :
17 Weeks
Weight :
0.376lb 170.5g
Series :
EBR (21W)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
700mA
Voltage - Output :
20V~30V