EBR015U-0500-28
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EBR015U-0500-28
Manufacturer
ERP Power
Description
120 VAC, 87% EFFICIENCY, ROUND P
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ratings :
IP20
Series :
EBR (15W)
Dimming :
ELV, Triac
Size / Dimension :
2.28Dia x 1.25 H 57.9mmx31.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination Style :
Wire Leads
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
14W
Type :
Constant Current
Operating Temperature :
-30°C~90°C
Current - Output (Max) :
500mA
Topology :
AC DC Converter
Feature :
OCP, OTP, SCP
Efficiency :
85%
Voltage - Output :
20V~28V