E92F3J1VND821MB50T
Mfr.Part #
E92F3J1VND821MB50T
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Description
CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP
Voltage - Rated :
385V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
121mOhm @ 120Hz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
U92F
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Published :
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
820µF
Life (Hours) :
5000 hours
Ripple Current @ High Frequency :
6.578A @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
22.5044mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
4.6A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
2.067 52.50mm
Size / Dimension :
1.575Dia 40.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
4.6A @ 120Hz
U92F 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.6A 1.575Dia 40.00mm -25°C~85°C Polar 22.5044mm Radial, Can - Snap-In - 4 Lead