E82D201VNN102MA30T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E82D201VNN102MA30T
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 1000UF 200V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
20%
Capacitance :
1mF
Series :
82D
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Aluminium
Number of Pins :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Radial
Datasheets
E82D201VNN102MA30T
82D 1mF Capacitor 20% Bulk Radial