E2E-X1R5Y2-Z 2M
Mfr.Part #
E2E-X1R5Y2-Z 2M
Description
SENSOR PROXIMITY 2M CABLE
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Product Status :
Obsolete
Series :
E2E
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
20 VAC ~ 264 VAC
Sensing Distance :
0.059 (1.5mm)
Ingress Protection :
IP67
Output Type :
NC, 2-Wire
Termination Style :
Cable Leads
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Response Frequency :
25Hz
Datasheets
E2E-X1R5Y2-Z 2M
E2E-X1R5Y2-Z 2M datasheet pdf and Unclassified product details from Omron stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 1.3MM MOD
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
    SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD