DWM-30-55-G-S-300
Mfr.Part #
DWM-30-55-G-S-300
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
No
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
JESD-609 Code :
e4
Gold
ECCN Code :
EAR99
Length - Tail :
0.120 3.048mm
Length - Stack Height :
0.300 7.620mm
Length - Post (Mating) :
0.190 4.826mm
Pitch :
0.050 1.27mm
Filter Feature :
HTS Code :
Total Number of Contacts :
30
Contact Material :
Phosphor Bronze
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
30
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Overall Pin :
0.610 15.494mm
Datasheets
DWM-30-55-G-S-300
Flex Stack, DWM Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.050 1.27mm Bulk Through Hole 30 Positions Black