DWM-18-52-S-S-200
Mfr.Part #
DWM-18-52-S-S-200
Description
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.425 10.800mm
JESD-609 Code :
e3
Length - Stack Height :
0.200 5.080mm
Length - Tail :
0.120 3.048mm
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0μin 0.76μm
Total Number of Contacts :
18
No
ECCN Code :
EAR99
Length - Post (Mating) :
0.105 2.667mm
Number of Positions :
18
HTS Code :
Mixed Contacts :
Pitch :
0.050 1.27mm
Filter Feature :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Radiation Hardening :
Series :
Flex Stack, DWM
Pbfree Code :
yes
Datasheets
DWM-18-52-S-S-200
Flex Stack, DWM Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.050 1.27mm Bulk Through Hole 18 Positions Black