DW-50-15-S-S-290
Mfr.Part #
DW-50-15-S-S-290
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Length - Stack Height :
0.290 7.366mm
Length - Overall Pin :
0.630 16.002mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Pitch :
0.100 2.54mm