DW-22-15-G-S-375
Mfr.Part #
DW-22-15-G-S-375
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.145 3.683mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.375 9.525mm
GENERAL PURPOSE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Radiation Hardening :
No
Gender :
Male
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Gold
JESD-609 Code :
e4
Contact Material :
Phosphor Bronze
IEC Conformance :
Mount :
10.0μin 0.25μm
Length - Overall Pin :
0.630 16.002mm
Datasheets
DW-22-15-G-S-375
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 22 Positions Black