DW-22-13-F-S-910
Mfr.Part #
DW-22-13-F-S-910
Description
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
GENERAL PURPOSE
UL Flammability Code :
94V-0
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.210 5.334mm
Total Number of Contacts :
32
Length - Stack Height :
0.910 23.114mm
MIL Conformance :
No
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
IEC Conformance :
Contact Gender :
Male
Length - Tail :
0.110 2.794mm
3.00μin 0.076μm
Datasheets
DW-22-13-F-S-910
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 22 Positions Black