DW-20-17-L-S-276
Mfr.Part #
DW-20-17-L-S-276
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
No
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Through Hole
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Length - Overall Pin :
0.480 12.192mm
Length - Stack Height :
0.276 7.000mm
Pitch :
0.100 2.54mm