DW-20-13-T-S-787
Mfr.Part #
DW-20-13-T-S-787
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
No
Published :
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.787 20.000mm
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm
Length - Post (Mating) :
0.333 8.458mm