DW-20-11-L-S-665
Mfr.Part #
DW-20-11-L-S-665
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.930 23.622mm
Packaging :
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.155 3.937mm
Male
Contact Material :
Phosphor Bronze
Series :
Flex Stack, DW
Pbfree Code :
yes
Length - Stack Height :
0.665 16.891mm