DW-18-13-L-S-790
Mfr.Part #
DW-18-13-L-S-790
Description
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.330 8.382mm
Mount :
Flex Stack, DW
Contact Material :
Phosphor Bronze
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
10.0μin 0.25μm
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
Length - Stack Height :
0.790 20.066mm
Gender :
Male
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm