DW-14-12-T-S-820
Mfr.Part #
DW-14-12-T-S-820
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length - Overall Pin :
1.030 26.162mm
Length - Stack Height :
0.820 20.828mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
DW-14-12-T-S-820
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black