DW-13-17-T-S-230
Mfr.Part #
DW-13-17-T-S-230
Description
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Gender :
Length - Overall Pin :
0.480 12.192mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Stack Height :
0.230 5.842mm
Length - Post (Mating) :
0.140 3.556mm
Total Number of Contacts :
13
Pitch :
0.100 2.54mm