DW-12-15-G-S-490
Mfr.Part #
DW-12-15-G-S-490
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.630 16.002mm
3 Weeks
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Pitch :
0.100 2.54mm
IEC Conformance :
Length - Post (Mating) :
0.030 0.762mm
Length - Stack Height :
0.490 12.446mm
Phosphor Bronze
Packaging :
Bulk
Total Number of Contacts :
12
Length - Tail :
0.110 2.794mm