DW-10-20-L-D-760
Mfr.Part #
DW-10-20-L-D-760
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Gold
JESD-609 Code :
e3
Contact Material :
Phosphor Bronze
Length - Post (Mating) :
0.260 6.604mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Mount :
Flex Stack, DW
Published :
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.760 19.304mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Length - Overall Pin :
1.130 28.702mm
Gender :
Datasheets
DW-10-20-L-D-760
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 20 Positions Black