DW-10-11-S-S-820
Mfr.Part #
DW-10-11-S-S-820
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.930 23.622mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
JESD-609 Code :
e3
Pitch :
0.100 2.54mm
Connector Type :
BOARD STACKING CONNECTOR
UL Flammability Code :
94V-0
Gender :
Male
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0μin 0.76μm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Radiation Hardening :
Length - Stack Height :
0.820 20.828mm
Not Applicable
Datasheets
DW-10-11-S-S-820
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black