DW-10-11-S-S-500
Mfr.Part #
DW-10-11-S-S-500
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10
UL Flammability Code :
94V-0
30.0μin 0.76μm
Length - Stack Height :
0.500 12.700mm
Length - Post (Mating) :
0.320 8.128mm
Filter Feature :
Pitch :
0.100 2.54mm
1
Gender :
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Overall Pin :
0.930 23.622mm
Connector Type :
BOARD STACKING CONNECTOR
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
Bulk
Datasheets
DW-10-11-S-S-500
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black