DW-10-11-LM-S-335
Mfr.Part #
DW-10-11-LM-S-335
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.485 12.319mm
UL Flammability Code :
94V-0
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Overall Pin :
0.930 23.622mm
Length - Stack Height :
0.335 8.509mm
Pitch :
0.100 2.54mm