DW-10-09-G-S-455
Mfr.Part #
DW-10-09-G-S-455
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Series :
Flex Stack, DW
Length - Stack Height :
0.455 11.557mm
No
Gender :
Male
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Post (Mating) :
0.165 4.191mm
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Positions :
Length - Tail :
0.110 2.794mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.100 2.54mm