DV275K3225R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DV275K3225R2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
3225 (8063 Metric)
Datasheet
Download
Description
DV SERIES 275V 3225 PKG SMD VARI
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Current - Surge :
400A
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1kHz
Energy :
13J
Maximum AC Volts :
275V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Min) :
387V
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Max) :
473V
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Package / Case :
3225 (8063 Metric)
Series :
DV
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum DC Volts :
350V