DV250K4032R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DV250K4032R2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
4032 (1080 Metric)
Datasheet
Download
Description
DV SERIES 250V 4032 PKG SMD VARI
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Series :
DV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Current - Surge :
1.2kA
Maximum AC Volts :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Varistor Voltage (Min) :
351V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Number of Circuits :
1
Energy :
25J
Maximum DC Volts :
320V
Varistor Voltage (Typ) :
390V
Capacitance @ Frequency :
160pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
429V