DV14K3225R2
Mfr.Part #
DV14K3225R2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
3225 (8063 Metric)
Datasheet
Download
Description
DV SERIES 14V 3225 PKG SMD VARIS
Stock
239
In Stock :
239
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Energy :
0.7J
Factory Lead Time :
10 Weeks
Maximum DC Volts :
18V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
2200pF @ 1kHz
Current - Surge :
100A
Series :
DV
Package / Case :
3225 (8063 Metric)
Maximum AC Volts :
14V