DTS26Z19-32PE-6149
Mfr.Part #
DTS26Z19-32PE-6149
Description
DTS26Z19-32PE-6149
Number of Positions :
32
Total Number of Contacts :
32
Shell Size :
19
Contact Gender :
Male
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, EMI SHIELDED, POLARIZED
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
MIL SERIES CONNECTOR ALUMINUM ALLOY CABLE 32 Positions BLACK ZINC NICKEL PLATED
DTS26Z19-32PE-6149 Overview
DTS26Z19-32PE-6149 Features
DTS26Z19-32PE-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26Z19-32PE-6149 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT