DTS26Z19-11PD-6149
Mfr.Part #
DTS26Z19-11PD-6149
Description
DTS26Z19-11PD-6149
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, EMI SHIELDED, POLARIZED
Number of Positions :
11
Shell Size :
19
Contact Gender :
Male
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Total Number of Contacts :
11
MIL SERIES CONNECTOR ALUMINUM ALLOY CABLE 11 Positions BLACK ZINC NICKEL PLATED
DTS26Z19-11PD-6149 Overview
DTS26Z19-11PD-6149 Features
DTS26Z19-11PD-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26Z19-11PD-6149 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT