DTS26Z15-18SN-6149
Mfr.Part #
DTS26Z15-18SN-6149
Description
DTS26Z15-18SN-6149
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Shell Size :
15
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, EMI SHIELDED
Contact Gender :
FEMALE
Number of Positions :
18
Total Number of Contacts :
18
Filter Feature :
MIL SERIES CONNECTOR ALUMINUM ALLOY CABLE 18 Positions BLACK ZINC NICKEL PLATED
DTS26Z15-18SN-6149 Overview
DTS26Z15-18SN-6149 Features
DTS26Z15-18SN-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26Z15-18SN-6149 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT