DTS26W25-43JA-LC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS26W25-43JA-LC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLG HSG FMALE 43POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Connector Type :
Circular
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Contacts :
43
HTS Code :
REACH SVHC :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Plating - Body :
Cadmium
Gender :
Male
Body Material :
Aluminium
Datasheets
DTS26W25-43JA-LC
Circular
DTS26W25-43JA-LC Overview
The product comes in a package of Circular.
DTS26W25-43JA-LC Features
DTS26W25-43JA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W25-43JA-LC Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT