DTS26W25-29PD
Mfr.Part #
DTS26W25-29PD
Description
CONN PLUG MALE 29POS GOLD CRIMP
MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
D
Current Rating :
13A
Factory Lead Time :
17 Weeks
Shell Size - Insert :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shell Material :
Aluminum
Reach Compliance Code :
Datasheets
DTS26W25-29PD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded