DTS26W25-29PC-LC
Mfr.Part #
DTS26W25-29PC-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 29POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
REACH SVHC :
Unknown
Plating - Body :
Male
Contact Plating :
Gold
HTS Code :
Bulk
Number of Contacts :
Threaded
Feature :
Datasheets
DTS26W25-29PC-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W25-29PC-LC Overview
DTS26W25-29PC-LC Features
DTS26W25-29PC-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W25-29PC-LC Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT