DTS26W25-29JD
Mfr.Part #
DTS26W25-29JD
Description
CONN PLUG FMALE 29POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shell Size - Insert :
Filter Feature :
No
Number of Positions :
29
IEC Conformance :
No
Current Rating :
13A
Empty Shell :
Contact Finish - Mating :
Gold
Total Number of Contacts :
Free Hanging (In-Line)
HTS Code :
Option :
GENERAL PURPOSE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Environment Resistant
DIN Conformance :
Threaded
MIL Conformance :
yes
Mixed Contacts :
Gender :
Male
Datasheets
DTS26W25-29JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded