DTS26W25-29BA
Mfr.Part #
DTS26W25-29BA
Description
CONN PLG HSG FMALE 29POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Shell Size :
25
Number of Contacts :
29
IEC Conformance :
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Contact Plating :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Shielded
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Gender :
FEMALE
Bulk
Reach Compliance Code :
not_compliant
yes
Plating - Body :
Cadmium
Shell Material :
Aluminum Alloy
Datasheets
DTS26W25-29BA
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS26W25-29BA Overview
DTS26W25-29BA Features
DTS26W25-29BA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W25-29BA Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT