DTS26W25-29AA
Mfr.Part #
DTS26W25-29AA
Description
CONN PLUG HSG MALE 29POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Shell Material :
Aluminum Alloy
Filter Feature :
No
Number of Contacts :
29
Unknown
Shell Size :
25
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Ratings :
Environment Resistant
Contact Plating :
Gold
HTS Code :
Feature :
Solid
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
GENERAL PURPOSE
Plating - Body :
Datasheets
DTS26W25-29AA
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS26W25-29AA Overview
DTS26W25-29AA Features
DTS26W25-29AA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W25-29AA Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT