DTS26W25-24PD
Mfr.Part #
DTS26W25-24PD
Description
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Unknown
MIL Conformance :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
D
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Shielded
Filter Feature :
No
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Published :
Empty Shell :
No
Option :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Mixed Contacts :
DIN Conformance :
Current Rating :
23A
Datasheets
DTS26W25-24PD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded