DTS26W25-24JE
Mfr.Part #
DTS26W25-24JE
Description
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP
Orientation :
E
Crimp
Empty Shell :
No
MIL Conformance :
Aluminium
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Current Rating :
23A
Series :
MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DIN Conformance :
Filter Feature :
Datasheets
DTS26W25-24JE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded