DTS26W25-24JD
Mfr.Part #
DTS26W25-24JD
Description
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Insert Material :
Thermoplastic
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Filter Feature :
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
D
Current Rating :
23A
Olive Drab Cadmium
Empty Shell :
Male
DIN Conformance :
MIL Conformance :
Datasheets
DTS26W25-24JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded