DTS26W25-24BD
Mfr.Part #
DTS26W25-24BD
Description
CONN PLUG HSG FMALE 24POS INLINE
Gender :
FEMALE
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W25-24BD
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W25-24BD Overview
DTS26W25-24BD Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W25-24BD Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W25-24BD Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT