DTS26W25-24BB
Mfr.Part #
DTS26W25-24BB
Description
CONN PLG HSG FMALE 24POS INLINE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Environment Resistant
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Orientation :
B
Type :
For Female Sockets
Gender :
Receptacle
Datasheets
DTS26W25-24BB
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W25-24BB Overview
DTS26W25-24BB Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W25-24BB Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W25-24BB Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT