DTS26W25-24AN
Mfr.Part #
DTS26W25-24AN
Description
CONN PLUG HSNG MALE 24POS INLINE
Type :
For Male Pins
Gender :
Male
Orientation :
N (Normal)
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
DIN Conformance :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS26W25-24AN
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W25-24AN Overview
DTS26W25-24AN Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W25-24AN Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W25-24AN Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT