DTS26W23-21JD
Mfr.Part #
DTS26W23-21JD
Description
CONN PLUG FMALE 21POS GOLD CRIMP
Aluminum
Color :
Shielded
Termination :
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Current Rating :
13A
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
IEC Conformance :
Empty Shell :
Applications :
Aviation, Marine, Military
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Insert Material :
Thermoplastic
Gender :
Male
Ingress Protection :
Environment Sealed
Bulk
Contact Finish - Mating :
Datasheets
DTS26W23-21JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded