DTS26W23-21AN
Mfr.Part #
DTS26W23-21AN
Description
CONN PLUG HSNG MALE 21POS INLINE
Circular Connector Housings
Plating - Body :
No
Number of Contacts :
yes
Backshell Type :
Solid
Gender :
Male
Gold
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Shell Size :
23
Datasheets
DTS26W23-21AN
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS26W23-21AN Overview
DTS26W23-21AN Features
DTS26W23-21AN Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W23-21AN Circular Connectors applications.
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT