DTS26W21-41SE
Mfr.Part #
DTS26W21-41SE
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
E
Shell Size - Insert :
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Plug, Female Sockets
DIN Conformance :
HTS Code :
Datasheets
DTS26W21-41SE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded