DTS26W21-41SD
Mfr.Part #
DTS26W21-41SD
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
41
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
7.5A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
D
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Gold
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Shielded
HTS Code :
Shell Size - Insert :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W21-41SD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded