DTS26W21-41SC
Mfr.Part #
DTS26W21-41SC
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
7.5A
Cable, Free Hanging
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Option :
GENERAL PURPOSE
Series :
MIL-DTL-38999 Series III, DTS
HTS Code :
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Orientation :
C
Free Hanging (In-Line)
ECCN Code :
EAR99
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W21-41SC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded