DTS26W21-41SB
Mfr.Part #
DTS26W21-41SB
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
7.5A
IEC Conformance :
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Bulk
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Backshell Type :
Solid
Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
B
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Datasheets
DTS26W21-41SB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded